İpek kirpik vs Kaşmir Kirpik arasındaki farklar

ipek Kirpik ve Kaşmir Kirpik ile tüm dünyada en yeni ve en popüler kirpik uzatma sistemleridir. ipek Kirpik fiyatları sebebiyle, Türkiye’de de güzelliğine düşkün kadınların kullandığı en popüler yöntem iken Karşısına rakip olarak çıkan Kaşmir Kirpik’de yavaş yavaş revaçta olan kirpik uzatma ve kirpik ekleme tabirlerinde hızla yükselen bir uygulama. Bakıldığında iki uygulamada aynı şartlarda aynı ortam ve ekipmanlar ile uygulanabilen ürünler olmasına karşın. Kaşmir kirpik lerin İpek kirpik lere oranlara %30 daha hafif olması ve fiyat olarak da biraz uygun olması en çok tercih edilme sebeplerinden olarak görmekteyiz. Aralarında çok fazla fark olmayan bu kirpik çeşitlerini bu yazımızda siz değerli misafirlerimiz için artıları ve eksileri ile detaylı inceleyeceğiz.

İpek Kirpik

ipek kirpik, su, duş, ter, egzersiz, gözyaşı, deniz ve havuz suyuna ve hatta uyku esnasındaki baskı ve sürtünmeye dayanıklıdır. Takma işlemi yaklaşık 1,5 saat sürmekte olup bu süre kirpiklerinizin durumuna göre artıp azaltabilmektedir.  İpek kirpik, takıldıktan sonra en az 90 gün kullanılabilir ki bu sürede kullanıma bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İpek kirpikler kendi kirpiklerinize yapıştırıldığı için günlük yaşantımızda her gün 1 er 2 şer halde dökülen kendi kirpiklerimiz ile birlikte onlara bağlı olan ipek kirpiklerde ne yazık ki düşmektedir. En büyük avantajları ise göze ağırlık yapmaması ve kişinin kendi kirpiklerine zarar vermiyor olmasıdır. Karşıdan bakıldığında kirpiklerin takma olduğu kesinlikle anlaşılmaz.

İpek Kirpik Bakımları

İpek kirpiklere belirli aralıklar ile bakım yapılmalıdır. Bunun sebebi yukarıda bahsettiğimiz üzre günlük belirli sayılarda düşen kirpiklerdir. Bakımlarda düşen kirpiklerin yerine yenileri eklenmektedir. Böylelikle kirpiklerinizin kullanım süresini uzatmış olursunuz. Düzenli olarak bakımları yapılan kirpiklerde kullanım süresi olmadığı gibi bakım fiyatları genellikle %40 daha uygundur. ipek kirpik fiyatları hakkında daha fazla bilgi ve randevu için 0216 515 00 15 nolu telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İpek Kirpik Zararlı mı ?

En çok sorulardan sorulardan biriside ıpek kirpik zararlı mı ? sorusudur. İpek Kirpik zararlı bir uygulama değildir. Fakat yanlış kişiler uyguladığında  veya kötü, kalitesiz malzemeler kullanıldığında tabii ki zarar verir ve zarar vermemesi için dikkat etmeniz gereken unsurları aşağıda sizin için listeledik.

 • A+ Yapıltırıclar tercih edilmelidir.
 • Kirpikler çok kalın olmamalıdır.
 • Uygulamanın steril bir ortamda uzmanlar tarafından yapılması gerekir.
 • Malzemelerin tek kullanımlık olması yada çok strelil olması gerekir.
 • Alt ve üst kirpiklerin birbirine yapışmaması için Alt kirpiklerin kesinlikle cilt bantlarıyla bantlanması gerekir.
 • Kullanım esnasında asla ve asla kirpiklerinizi elle memeniz gerekir.
 • Bakımlarını aksatmamanız gerekir. Bakımlarını aksayan kirpikler hoş görünmediği gibi kirpiklerinize zarar verebilir.

Neden Kaşmir Kirpik

Kaşmir Kirpik

Kaşmir kirpik bayanlar için trend olan kirpik uygulamalardan biridir. İpek kirpikten %30 daha hafif olması, fiyatınında ipek kirpikten uygun olması sebebiyle en çok tercih edilen uygulamadır. Peki Nedir bu kaşmir kirpik. Daha fazla açacak olursak,

Zaman hızla akıp geçiyor. Kaşmir Kirpiği denemek için daha ne kadar bekleyeceksin. Tüm iyi Kirpik Uzmanlarının bildiği temel bir şey vardır. Kirpiğin taşıyabileceğinden daha uzun ve ağır kirpikler uzun vadede kişinin kendi kirpiklerinde dökülmeye neden olur. Sürekli oluşan dökülmeler kirpik kayıplarına neden olabilir.

Peki kişinin kirpiklerine zarar vermeden daha uzun ve hacimli kirpik nasıl takılır?

İşte teknoloji harikası Kaşmir Kirpik! Son teknoloji özel polimer ile üretilen bu kirpiklerle İpek Kirpik uzatma yöntemi hakkındaki tüm bildiklerimizi revize etmiştir. Kaşmir Kirpiğin özel tasarımı sayesinde 0.7 mm İpek Kirpikten daha yumuşak, kendi kirpiğiniz hafifliğinde dolgun ve hacimli kirpik takma imkânıdır.

Kaşmir Kirpik özel polimer sistem ile üretilmiş yeni nesil kirpiklerdir. Peki kaşmir kirpiklerin bize ne gibi avantajlar sağlar.

Öncelikle Kaşmir kirpikler İpek Kirpiklere göre %30 daha hafiftir. Kaşmir Kirpikler şekillerinin yarattığı avantajdan dolayı kendi kirpiklerimize daha iyi tutunurlar, Bu nedenle kalıcılık süresi ve dayanıklılık arttırılmıştır. Kaşmir kirpikler daha yumuşaktır ve dolgun görünüm sağlamak için kalınlığı arttırılmasına rağmen, en ince İpek Kirpikten daha yumuşaktır. Buda göz de daha az rahatsızlık hissi yaratır.  Kaşmir Kirpikle İpek Kirpiğe göre 2 (iki) kat daha kıvrık ve daha uzun kirpikler takınabilmektedir.

Kaşmir Kirpiklerin kullanım koşulları İpek Kirpikle aynıdır.

Kaşmir Kirpik uygulaması sonrasında 48 saat boyunca solaryum, sauna ve buhar banyosu tercih edilmemelidir. Kirpik diplerindeki yapıştırıcının etkisini kısa zamanda kaybetmemesi için uygulamadan sonra 48 saat maskara kullanılmamalıdır. Yine uygulamadan sonra, kirpik alanlarının temizliğinde dikkatli ve nazik olunmalıdır. Yağ bazlı temizleyiciler, makyaj sökücü kremler veya göz kremleri kirpik diplerine yakın sürülmemelidir. Sudan etkilenmezler. Aylık periyodlarla bakımlarının yapılması gerekir. Bakımlarda dökülenlerin yerine eklemeler yapılarak. Aynı dolgun görünüm sağlanmış olur.

Kirpik Lifting

Bu Yazımızda kirpik lifting nedir? kirpik lifting fiyatı ve Kirpik perması ve Kirpik lifting arasındaki farklardan bahsedeceğiz.

Kirpik Lifting

Kirpik lifting ile Daha uzun, daha dolgun kirpikler ve muhteşem kıvrımlar. Doğal kirpiklerinizin kıvrılarak daha uzun, daha dolgun hale gelmesini sağlamak ve canlı bakışlar elde etmeniz için yapılan bir işleme kirpik lifting diyoruz. Kirpik lifting; hiçbir kimyasal kullanılmadan yapılan bu işlemde, kirpiklerinizi dökmeden, kirpik köklerininizi besleyen, vitamin ve keratin takviyesi yaptığımız bir uygulamadır. Sonuç olarak kirpik lifting, kirpiklerinizi kalıcı olarak uzatır, besler ve daha sağlıklı olmasını sağlar.

Kirpik Lifting uygulamasında bigudi yerine zemin olarak “Patch” adı verilen silikon yarım ay şeklinde bir zemin kullanılır. Kirpikler dibinden uca doğru incelikle tek tek Patch üzerine yapıştırılır. Bu sayede haftalarca kalıcı olması sağlanıyor. 5 adımda muhteşem kirpiklere sahip olmanız için 45 dakikanızı ayırmanız yeterlidir.

Kirpik Lifting Nedir?

Bilmeyenler için Kirpik Lifting nedir? sorusunu cevaplayalım. Kirpik permasında uygulanan kendiliğinden yapışkan, bigudi kullanılmadan; kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemine Kirpik Lifting denilmektedir. Kirpik liftingi ile tanışın! Kirpiklerin şeklini belli bir süre değiştiren ve kirpiklerin daha hacimli, uzun ve kıvrık görünmesini sağlayan kirpik liftingi tekniği ile kirpik perması birbiriyle karıştırılmamalıdır. Kırpık Lıftıng ile Kirpik Perması arasındaki farkları yazınının devamında görebilirsiniz.

Kirpik Lifting uygulamasının kirpiklere ya da gözlere herhangi bir zararı var mıdır?
Göz yada kirpiklerinize zarar verecek hiç bir kimyasal kullanılmadığı için hiç bir zararı yoktur. 

Kirpik Lifting Uygulama ne kadar sürede yapılır?
Kirpik Lifting uygulaması ortalama 45dk ile 60dk arasındadır. 

Kirpik Lifting yöntemi ne kadar kalıcıdır?
Doğru ürünler ve uzman kişilerce yapıldığında 90 güne kadar dayanıklılık sağlar.

İlk uygulamadan sonra bir daha ki uygulamayı ne zaman yaptırabilir?
İlk uygulamadan sonra tercihen 45 gün sonra yaptırılmalıdır ki ikinci etki daha uzun süre kalıcı olsun. Daha sonra her 75 gün ile 90 gün arasında yaptırılabilir.

Kısa, seyrek ve zayıf kirpiklere uygulama yaptırabilir mi?
Yaptırabilir. Hatta zayıf kirpikler, uygulama sayesinde daha gür ve sağlıklı görünecektir.

Kirpik Lifting işlemi kesinlikle bir uzman tarafından yapılmalıdır.
Kirpik Lifting uygulama sonrası 24 saat kirpikler ıslatılmamalı dır! Kirpikler işlem sonrası yapışkan görünebilir, çünkü keratin uygulanmıştır.

Kirpik liftingi nasıl uygulanır?

Kirpik liftinginin 1. aşamasında kirpikler kirpik bigudisine sarılır. Göz altına ve göz üstüne ped konularak da bu işlem uygulanabilir. Daha sonra kirpiklere mikro çubuklar yardımı ile jel solüsyon sürülür ve 15-20 dakika kadar beklenir. Kirpik bigudisine ya da silikon ped üzerine yapıştırılan kirpiklerin birbirinden tel tel ayrılması önemlidir. 1. aşamaya geçildiğinde kirpiklere 2. solüsyon sürülür kirpiklerin yapısına göre 10 ile 20 dakika arasında beklenir. Daha sonra sürülen krem losyon silinerek 3. solüsyon da mikro çubuklar yardımıyla kirpiklere sürülür. Bu solüsyon kirpiklerin bigudiden ya da ped den kolay ayrılmasına yardımcı olur. Daha sonra bigudiler çıkartılır ve kirpiklere renk veren solüsyon sürülür. Ardından kirpiklere keratin yüklemesi yapılarak kirpik liftingi işlemi tamamlanır.

Kirpik liftingini tercih edenler genellikle kirpikleri aşağı doğru bakan ve kirpik kıvırma makası kullanmadan rimel süremeyen kişilerdir. Kirpikler bu işlem sayesinde daha uzun, bakımlı ve kıvrık görünür. Bu işlemin kalıcılığı kişinin kendi kirpik yapısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir ancak ortalama olarak 2,5-3 ay kadar rahatlıkla kullanılabilir.

Kirpik liftingi yaptırmadan önce kirpikler mutlaka temiz ve kuru olmalıdır. Kontakt lens kullanan kişilerin işlemden önce lenslerini mutlaka çıkarması gereklidir ve işlem süresince gözler hiç açılmadan kapalı şekilde kalmalıdır. İşlem sonrası kişi normal yaşantısına dönebilir. Yüzünü yıkayabilir. Havuza, denize girmekte de bir sakınca yoktur.

Kirpik liftingi ile kirpik perması arasındaki farklar nelerdir?
Kirpik perması ve kirpik liftingi birbirine çok benzer uygulamalar. Yapılan işlemler ve aşamalar aynı ancak kullanılan kirpik bigudisinin farklı olması bu iki işlemi birbirinden ayırıyor. Kirpik permasında kirpikler olabildiğince kıvrılır ve daha çok kirpiğin uç kısımlarına kıvırma işlemi uygulanır. Kirpik liftinginde ise çok fazla kıvırma işlemi yapılmaz, ancak kirpiklerin daha kalkık görünmesi sağlanır.

Kirpik liftingi işlemini hamile kadınların yaptırması sakıncalı olabilir. Simetri hastalığı olanlar için de uygun bir işlem değildir. Çünkü kirpik liftingi el ile yapılan bir işlemdir ve kirpiklerin simetrik bir görüntü oluşturması pek mümkün değildir. Ayrıca gözde arpacık, tahriş, alerji, kızarıklık, çapaklanma ve kaşıntı gibi rahatsızlıklar varsa ya da kirpikler dökülüyorsa kirpik liftingi yapılması sağlık açısından uygun değildir.

Neden kirpik liftingi yaptırmalısınız?

Gözlere hiçbir zararı olmamasından başlayabiliriz. Ayrıca seyrek ve zayıf kirpiklerden kurtulmak için kimyasaldan uzak en etkili çözümdür ve Kirpik liftingiyle göz renginiz daha belirgin bakışlarınız ve ifadeniz daha etkili olur. Kirpiklerde alerjiye neden olmaması kirpiklerinizin yapısı daha güçlendirmesi, yumuşak ve parlak hale gelmesi de kirpik lifting yaptırmanıza sebep olabilir. En önemlisi ise Kirpik kök hücrelerini besleyen keratin ve multivitamin içeriği barındırmasıdır.

Kirpik liftingi nasıl yapılır?

Kirpikler iyicene temizlenir. Alt kirpikler koruyucu göz padleri ile kapatılır. Silikon bantların uygun olan büyüklüğü ( S, M , L ) seçilip, göz kapağının üzerine setimizin içinde bulunan yapıştırıcımız ile kirpik dibinde açık kalmayacak şekilde düzgünce sabitlenerek yerleştirilir.

Silikon bantlar sabitleştirildikten sonra yapıştırıcımız minik miktarlarla silikon üzerine sürülüp çok hafif bir şekilde kuruması beklenir (Sadece bir Iki saniye) sonra kirpikler tek tek yapıştırıcıya  sabitlenerek yukarı kıvrılır ve Silikon Bantın üzerine muntazam şekilde yerleştirilir. Her bir göze de  aynı işlem uygulanır. Burada önemli olan Kirpiklerin muntazam biçimde çok üst üste gelmeyecek şekilde iyice yapıştırılmasıdır.

Yapıştırma işleminden  sonra Lotion -1 ( Pembe Lotion ) kirpik uçlarına ve göz kapağına değmeyecek şekilde  Kirpik diplerine doğru düzenli bir biçimde   Lotion çubukları ile her İki tarafa da  sürülür. Daha Sonra Kirpik kalınlığına göre 5 ile 8 dakika arası beklenir. Zaman Dolunca sürülen Lotion kuru pamuk çubukları  ile temizlenir. Temizlenen kirpiklere Lotion-2 de tipki Lotion-1 gibi uygulanır. Burada Dikkate alınması gereken husus; Lotion-1 ve Lotion-2 nin bekleme Süresinin ayni olmasıdır. Lotion-2′ yi de temizledikten sonra kirpiği boyama işlemine geçilmelidir. Boyama işleminde boyanın bekleme süresi 3 dakikadır. Boyayı temizledikten sonra, kirpiğimize bakım yağımız olan Lotion-3 ü sürebiliriz bunun da bekleme süresi sadece iki dakikadır. Tüm bu işlemleri yapmanız normal bir kirpik liftinginde yaklaşık 45 dakika  1 saat sürerken, LASH LİFTİNGLE işleminizi sadece 20 DAKİKADA BİTİRECEKSİNİZ. Tüm işlemlerimizi bitirdikten sonra kirpiklerimizi güzelce yapışkan artıklarından temizleyebiliriz.

Herhangi bir yan etkisi olmayan işlemin uygulanmasından sonra, kirpiklere uygulanan keratinden dolayı kısa bir süre yapışkanlık oluşması söz konusu olabilir. Bu durum geçici olduğundan herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir. Güzel bir şekilde kurulayıp taradıktan sonra müşterimiz güzel günlerde kullanabilir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Bu işlemden sonra kirpiklerinize 24 saat su değmemelidir. Başka kirpik lotionları ile karıştırılarak yapılmamalıdır. Aksi takdirde istenildiği kalıcılıkta olmayacaktır. İşlem sırasında  kullanılan çubuklar her Lotion için ayrı olmalıdır. Eğer ki herhangi bir şekilde Lotion göze kaçmış olursa bol su ile iyice göz yıkanmalıdır. Herhangi bir alerjik Reaksiyonda mutlaka doktora başvurulmalıdır. (Şimdiye kadar hiçbir alerjik reaksiyona rastlanma mistir.) Kirpik boyasına alerjisi olanların kirpikleri kesinlikle kirpikleri boyanmamalıdır. Çok nadir rastlanan bir durum olmakla beraber kalın kirpiklerde tutmaması halinde işlem tekrar edilmelidir.

İpek Kirpik

Bu yazımızda, ipek kirpik hakkında bilinmesi gereken ve ipek kirpik nedir? ipek kirpik fiyatları gibi halk arasında sıkça sorular soruları cevaplayacağız.

ipek kirpik

Kişisel bakımına yeterli özeni gösteremeyen ve stresli yaşantıdan etkilenen vücutlarının hem bakımlarını hemde görsel düzenlemesini yaptırmak isteyen bayanlar! mükemmel bir uygulama olan ipek kirpik uygulaması ile Muhteşem kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kendi kirpiklerinize kimyasal olmayan yapıştırıcılar ile tutturulan ipek kirpiker ile dolgun ve doğal görünümlü kirpiklere sahip olmak çok kolay. Üstelik bu işlem için sadece 45 dk nızı ayırmanız yeterli!

Evet yanlış duymadınız 45dk gibi kısa bir sürede mükemmel, dolgun, kıvrık ve uzun kirpikleriniz olabilir. Yaz aylarında kullanımı zor olan maskara için alternatif çözüm niteliğinde olan Ipek kirpikleri bir çok güzellik uzmanı da tavsiye ediyor. Birçok kişi ipek kirpik hakkında çok zararlı, kirpikleri döküyor, gözlere zarar veriyor, kalıcı değil gibi olur olmaz yorumlar yapabiliyor. Bunun sebebi de çok açık ki bir ürünü bulan yada ülkemize getiren popüler olur birde onu kötüleyen. Biz bu yazımızda iyisiyle kötüsüyle objektif olarak ipek kirpik hakkında bilmedikleriniz ve yanlış bildiklerinizi düzelteceğiz.

İpek kirpik nedir?

ipek kirpik nedir? diye soranları duyar gibiyiz. ipek kirpik nedir? sorusuna verilecek en güzel yanıt ipekten yapılmış olan kirpiklerin, üst göz kapağındaki kirpiklerin diplerine tek tek yapıştırılması ile yapılan bir uygulamadır. Düz veya seyrek kirpiklere sahip kişilerin ya da cansız kirpiklere sahip kişilerin kurtarıcısı olan bir uygulama olmuştur. Öncelikle Kullanılan kirpikler tek tek kullanıcının kendi kirpiklerine özel medikal yapıştırıcılar aracılığıyla yapıştırılır. isterseniz 2D ve 3D kirpik de yaptırabilirsiniz tamamen size kalmış. Bu uygulama gözlere daha doğal bir görünüm kazandırıyor. İpek kirpik uygulamasında istediğiniz uzunluğu ve yoğunluğu seçebilirsiniz. Tercih size kalmış uzman eşliğinde karar vermeniz en doğrusu olacaktır. Kısacası ipek kirpik kimyasal olmayan medikal yapıştırılar ike kirpiklerinize ekleme yapılması işlemidir. İpek kirpikler hafiftir ve kirpikleriniz yada gözlerinizde ağrı ve ağırlık yapmaz. Yapıştırıcı kimyasal olmadığı için kirpik yada gözlerinize zarar vermez aksine kirpklerinizi güçlendirici etkisi vardır. ipek kirpik fiyatları hakkında bilgi verecek olursak, ipek kirpik fiyatları düşündüğünüz kadar pahalı değildir.  ipek kirpik fiyatları kirpiklerinizin seyreklik ve yoğunluğuna göre az biraz farklılık göstermektedir.

 

İpek Kirpik Bakımı

İpek Kirpik uygulaması yaptırmaya karar verdiniz ve bunu çevrenizdekilere söylediğinizde hemen size birtakım bilgiler aktarılmaya başlanacak, hatta siz biraz bunlardan tedirgin olup internette arama yapmaya başlayacaksınız. Sonuçta çok sayıda bilgisi olmayan fakat eline kalem alıp,” ben blog yazarım her şeyden anlarım” diyen birtakım kişilerin, ben gittim, şöyle oldu, böyle oldu gibi konu hakkındaki yazılarını okuyacaksınız. Yukarıda ipek kirpiğin hiç zararı olmadığını gerekçeleri ile açıkladık. Şimdi de İpek kirpik kullanım süresi ve bakımları hakkında konuşacağız. Bildiğiniz gibi kendi kirpiklerimiz günlük aktivitelerimize göre 1er 2şer dökülmektedir. Bazen gözümüzü kaşıdığımızda elimize gelir bazende kendiliğinden düşer ve göz altımızda durur birisi görür ve alır. Bu dökülmenin sebebi arkadan yeni gelen kirpiklerin öndekini düşürmesidir. İpek kirpikler çok sağlam ve dayanıklı ürünler olmasına rağmen kendi kirpiklerimize yapıştırıldığı için kirpiklerimizle birlikte zamanla dökülmektedir. İşte tam bu noktada görevi ipek kirpik bakımı üstleniyor. Kullanımınıza göre 30 ila 45 gün içinde bakıma gelerek, düşen kirpiklerin yerine gelen yeni kirpiklerinize kirpik ekleme işlemi yani ipek kirpik uygulaması yaptırabilirsiniz. Burada bakım dediğimiz şey aslında aynı işlemin daha az kirpik kullanılarak daha düşük maliyetle uygulanmasıdır.

İpek Kirpik Uygulaması zarar verir mi?

İpek Kirpik uygulaması yaptırdınız ve gözünüzde acı ve kirpik diplerinde ağrı hissediyorsanız, yaptırdığınız uygulamada sorun var demektir. Öncelikle kirpikler teknik bilgisi olmayan, bu işin uzmanı olamayan bir kişi tarafından uygulanmış olabilir. İkinci bir sebep kirpiklerin taşıyabileceğinden çok daha fazla kirpik takılmıştır. Bu özellikle volüme kirpik uygulamalarında sık görülür. Diğer bir sebepte kalitesiz yapıştırıcı ya da çok sert ucuz kirpik kullanılmıştır ya da kirpik diplerine yapıştırıcı bulaştırılmıştır. Eğer bunların hiçbiri yoksa kullanılan yapıştırıcıya karşı alerjiniz olabilir. Eğer alerjiniz varsa zaten bir, iki saat içinde göz aklarınızda kızarma ve ileri derecede kaşıntı başlayacaktır.

Bu durumların dışında İpek Kirpik uygulaması acıtmaz ve ağrı vermez

 

Kalıcı Makyaj

7/24 makyajlı ve bakımlı görünmek için çözüm Mikropigmentasyon!

Kalıcı makyaj alanında son nokta olan mikropigmentasyon uygulaması, aslında doğal ve mineral boyaların, deri yüzeyinin 0.5 ila 0.7 mm altına tek kullanımlık steril iğnelerle  aşılanması işlemidir. Halk arasında dövme olarak kabul edilebilecek bu işlem ile kaştaki, göz çizgisindeki ve dudaktaki bazı ufak kusurlar kapatılıyor, şekil bozuklukları giderilebiliyor. Böylelikle kalıcı makyaj sayesinde 7 gün 24 saat genç bir görünüm kazanmak mümkün. Günümüzde özellikle uzun yıllar sonra kalın kaşların yeniden moda olmasından dolayı, kaşları için micropigmentasyon uygulamasını tercih eden kadınlar çoğunlukta. Üstelik şu an trend olan kalın kaşlar, çoğu kadına daha genç ve coşkulu bir yüz ifadesi verdiği de kesin!

Kimler Tercih etmeli?

Kalıcı makyaj genellikle yoğun iş hayatı,  ev ve aile sorumlulukları, çocuklar derken kendine pek fazla vakit ayıramayan bayanların tercih sebebi gibi görünse de, sanatçılar, sporcular, dudaklarının daha dolgun görünmesini isteyenler, kozmetiklere ve makyaj ürünlerine karşı hassas olanlar, seyrek kaş ve kirpiklere sahip kişiler, yüz ya da vücutlarında kalıcı bir beni olmasını isteyenler, doğuştan dudaklarında renk sorunu olanlar da bu uygulamadan yararlananlar arasında. Kalıcı makyajla gözlerini daha fazla belirginleştirmek isteyenler için kalıcı eye-liner kontürü çizimi gibi alternatifler de mevcut.

Ağrı, sızı olur mu?

Kalıcı makyaj uygulamamızı deneyen pek çok misafirimizin ortak görüşü, yapılan işlemin sadece hafif bir batma hissine yol açtığı ve gerçek bir acının yaşanmadığı yönündedir. Niz Nail Lounge’da acıyı hafifletmek için yüzeysel anestezik yağlar kullanılmaktadır.  İşlemin uygulanma süresi ise kişinin ciltteki nem oranına, yoğunluğuna ve elastikiyetine göre değişiyor.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Örneğin kaşlarınıza kontür yaptırıyorsanız, uzmanımız kalemle sizin isteğiniz doğrultusunda çizim yaparak, yapılacak kaşın şeklini belirliyor. Daha sonra, uygulama yapılacak anestezik yağlar sürülerek işlem sırasında ağrı yaşanmaması için bölgenin uyuşması bekleniyor. Sonrasında, tek kullanımlık mikro steril iğneler boya karışımına batırılarak, cilde uygulama yapılıyor. Ardından hazırlanmış taze renk, iğneler vasıtasıyla cildin üst tabakasına işleniyor.

Kalıcı Makyaj Uygulamasından Sonra Kesinlikle Yapılmaması Gerekenler

Uygulama sonrasında 48 saat boyunca işlem yapılan bölgenin yıkanmaması, suyla ya da herhangi başka bir sıvıyla temas etmemesi gerekiyor. Yedi gün boyunca da havuz, deniz ve saunadan uzak durmak şart. Uygulama sonrasında iki gün içinde bölgede oluşan kabuklar yaklaşık bir hafta içinde kendiliğinden dökülüyor. Oluşan kabuklar elle koparılırsa, renk boşlukları oluşabiliyor. Aynı şekilde solaryum seansları, cildinizi fazla kurutacağı için önerilmiyor. Şapka takmak, koruma faktörlü güneş kremi kullanmak, özellikle eye-liner uygulanmış gözlerde güneş gözlüğü takmak, dudaklara koruyucu sürmek gibi önlemler ise hem makyajın kalıcılığını artırıyor hem de cildi güneşin zararlı UV ışınlarından koruyor.

 

 

Protez Tırnak

Protez tırnak

Protez Tırnak tırnağınızın üstüne uygulanan yapay tırnaklara verilen isimdir, genellikle tırnaklarına şekil veremeyenler ve tırnakları geç uzayanlar için hazır bulunan uzun tırnaklar da diyebiliriz. Uygulama ile gerçek tırnağızın üzerine manikür işlemi yapıldıktan ve koruyucu maddeler içeren bir kaç işlemden sonra sonra yapılmaktadır. Uygulama finalde jel oje yada kalıcı oje ile tamamlanır.

Niz Nail Lounge protez tirnak uygulamamızda kullandığımız ürünler Avrupa’nın en iyi markalarıdır ve gerçek tırnağınıza zarar vermemektedir.

Protez tırnak uygulaması için herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmamaktadır. Düzenli olarak bakımları yapıldığı sürece kullanabilirsiniz. Aynı zamanda dilediğiniz vakitte kolayca çıkarılabilir. Bayanlar için çok kullanışlı olan bir protez tırnağınızın üzerine jel oje, kalıcı oje uygulaması yaptırarak her zaman ve her yerde kullanabileceğiniz ve oldukça şık görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Protez Tırnak Kullanımı

Protz tırnak kendi tırnağınızın üzerine uygulandığı için fazlalık gibi hissetmezsiniz. Tamamen doğal bir görünümü olan protez tırnağınıza oje bile sürebilirsiniz. Hatta dilediğiniz bir resim, renk ve desenden oluşan objeleri Nail art çalışması ile tırnağınıza uygulata bilirsiniz. Tırnak uzunluğunu isteğinize göre uzmanımızla birlikte kararlaştırabilir siniz. Pırotez tırnağınız şampuan, sabun gibi kimyasal maddelerden etkilenmemekte olup Niz Nail Lounge olarak kimyasal maddelere temas etmemesine özen göstermenizi öneriyoruz.

Kimler Protez Tırnak Yaptırabilir ?

 1. Tırnak yeme probleminiz var ise şüphesiz protez trnak uygulaması sizin için.
 2. Kırılgan tırnaklara sahip bayanlar da protez tırnak uygulamasını denemelidir.
 3. Protz Tırnk tırnak uzatmaya zaman bulamayan iş kadınları için ideal seçimdir.
 4. Müzik, dikiş gibi tırnakların yoğun olarak kullanılacağı işlerde çalışanların yaptırmasında bir sakınca yoktur..

 

Protez Tırnak Nasıl Çıkartılır ?

Protez tırnaklarından belli bir süre sonra sıkılanlar olabilir. Bunun gibi bir durumla karşılaştığınızda; Niz Nail Lounge olarak uzman ekibimiz ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Takma tırnak çıkarıldıktan sonra; tırnak yüzeyinde olan incelme kalıcı olmaz. Bunun sayesinde İncelen tırnak yüzeyi bir müddet sonra kendine gelir. Evde protez tırnak çıkarmak ve çözmek çok zordur. Bu işlem için üretilen bazı özel sıvılar bulunmaktadır. Kendiniz bu tırnakları çıkarmaya kalkarsanız; kalıcı sorunlarla karşılaşma ihtimali vardır. Tırnakların soyulmaması için bu müdehaleyi kendiniz değil uzmanlar tarafından yaptırın.

Protez Tırnak Çeşitleri

Jel tırnak; Bu yöntemde jel oje uygulanır. Bu yöntem en çok tercih edilen ve en dayanıklı yöntemlerden birisidir.

Bu jel sıvı üç farklı adım  ile uygulanır.Başlangıç olarak sürülen jel sıvı tırnağı sabitlemek için kullanılır. İkinci olarak daha kıvamlı bir jel sürülür. Sürülen bu jel ile tırnağa şekil verilir. Son olarak sürülen jel ile tırnağa son bir rötuş yapılır. Sürülen bu son jel ile tırnaklarınız daha ışıl ışıl görünür.

Akrilik tırnak; Özel bir toz ve özel bir sıvı ile yapılan protez tırnak uygulamasıdır. Bu uygulama ne yazık ki çok doğal görünmemektedir. Yapılışı ise Tırnak ucuna plastik olan tırnak yerleştirilir ve özel karışım ile tırnağın kalan kısmının doldurulur.

Biz Niz Nail Lounge olarak akrilik tırnak yapmıyoruz ve kullandığımız ürünlerin hiç birinde akrilik bulundurmuyoruz. Akrilik tırnak uygulamasını tavsiye etmiyoruz.

 

manikür

Manikür

Manikür Nedir?

Manikür ile tırnaklarınızı güçlendirin. Bu yazımızda Manikür nedir ? sorunun cevabı ile Manikür çeşitlerinden en çok tercih edilen Sütlü Manikür, Spa Manikürü ve Sauna manikürü hakkında bildiler vereceğiz. Gün içinde sürekli ön planda olan ellerimiz, belirli aralıklarla bakıma ihtiyaç duyar. Şimdi gelelim Manikür Nedir ? sorusunun cevabına. Manıkur kadın/erkek ayrımı yapmadan toplumun büyük çoğunluğunun yaptırdığı bir kişisel bakım uygulamasıdır. Genellikle bayanların daha çok tercih ettiği bir uygulama gibi görünse de, Kişisel bakımına özen gösteren baylar da en az kadınlar kadar manikür yaptırıyorlar. Tırnak kenarında meydana gelen fazla etlerin alınıp, daha hoş bir görüntüye sahip olunması için farklı yöntemler ve isimler ile yapılan bir uygulamadır. Uygulama yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır ki bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

Bakımlı olmak kadın ve erkek ayrımı olmaksızın her insanın dikkat etmesi gereken bir durumdur. Bakımlı olmak çok geniş bir kavramdır ve Farklı terimler ile ifade edilebilmektedir. Temiz olmak, düzenli giyinmek, kıyafetlerin ütülü olması, diş, cilt, tırnak temizliği vb. bir çok kelime bakımlı olmak kavramı ile örtüşmektedir. Biz bu yazımızda kadınlar kadar erkeklerin de sıklıkla yaptırdığı tırnak bakımını kapsayan manikür uygulamasından bahsedeceğiz.

Ellerin bakımı sırasında tırnak dip ve kenarları ile el yüzeyinin daha iyi bir görüntüye sahip olmasını sağlayan uygulmaya manikür denir. Günümüzde bir çok kuaför, güzellik salonu, hatta saunalarda dahi bu uygulama vardır. Fakat bir çoğunda uygulamayı yapan personel serfitikası, tecrübesi olmayan kişilerden oluşmaktadır.

Niz Nail Lounge’da Sertifika sahibi, tüm eğitimlere katılmış ve eğitimlerini tamamlamış uzman kişilerce hizmet verilmektedir. müsteri yorumları bg

Manikür Çeşitleri

Hayatımız boyunca savunmasız olarak dış ortamda ellerimiz ile farkında olmadan birçok mikroba temas ederiz ve bunun sonucu olarak ellerimiz daha hızlı yıpranır. Ayrıca tırnaklarımızda ellerle yapılan işler kapsamında hem sağlıksız hem de kötü bir görüntü yakalayacağından manicure işlemine ihtiyaç duyulur. Manikur, el ve tırnak bakımının, temizliğinin derinlemesine yapıldığı bir işlem olarak bilinir. Yapılması için uzmanlık gerektiren bu işlemin yanlış uygulanmaları ya da derin et kesilmeleri sonucunda ellerde morarma, kan kaybına bağlı olarak uyuşma, etlerin kopması, damarların yırtılması gibi tehlikeli durumlar ortaya çıkabileceğinden dikkatle yapılması gerekmektedir. Manikür çeşitleri denildiğinde ilk aklımıza gelen alışılmış ve en çok tercih edilen Spa Manikürü olsa gerek. İsimleri farklı olsa da genellikle manikür uygulamasında yapılan işlemler birbirine yakındır.

SPA Manikürü

İhtiyacınıza göre yenileyici, detox ve sakinleştirici olmak üzere üzere üç çeşit kitten oluşur. Bu Kitlerden biri size özel olarak açılır ve dört aşamalı spa Manikür keyfiniz başlar. Eşsiz bir deneyim yaşamak istiyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Sauna Manikürü

Tek kullanımlık özel keratin eldivenleri ile tırnak diplerinize masaj yaparak elleriniz özel sauna eldivenlerinde bekletilir.  Bu sayede tekrardan su içerisinde dinlendirmeye ve yumuşatmaya gerek dahil kalmadan tırnak etlerini kolaylıkla temizlenir. Sonrasında portakal çubuğu ile itme yöntemi ve pens kullanarak tırnak etleriniz temizlenir.

Sütlü Manikür

E vitamini, tatlı badem ve jojoba yağından oluşan sütlü manikür suyumuz tırnaklarınızı besleyip tırnak etlerinizi yumuşattığı gibi eşsiz vanilya kokusu ile sizi baştan çıkaracaktır. Özel karışımda bekleyen elleriniz işlem için yumuşacık bir hale gelir, tırnak etleriniz temizlendikten sonra özel masajınız yapılır.