İpek Kirpik

Bu yazımızda, ipek kirpik hakkında bilinmesi gereken ve ipek kirpik nedir? ipek kirpik fiyatları gibi halk arasında sıkça sorular soruları cevaplayacağız.

ipek kirpik

Kişisel bakımına yeterli özeni gösteremeyen ve stresli yaşantıdan etkilenen vücutlarının hem bakımlarını hemde görsel düzenlemesini yaptırmak isteyen bayanlar! mükemmel bir uygulama olan ipek kirpik uygulaması ile Muhteşem kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kendi kirpiklerinize kimyasal olmayan yapıştırıcılar ile tutturulan ipek kirpiker ile dolgun ve doğal görünümlü kirpiklere sahip olmak çok kolay. Üstelik bu işlem için sadece 45 dk nızı ayırmanız yeterli!

Evet yanlış duymadınız 45dk gibi kısa bir sürede mükemmel, dolgun, kıvrık ve uzun kirpikleriniz olabilir. Yaz aylarında kullanımı zor olan maskara için alternatif çözüm niteliğinde olan Ipek kirpikleri bir çok güzellik uzmanı da tavsiye ediyor. Birçok kişi ipek kirpik hakkında çok zararlı, kirpikleri döküyor, gözlere zarar veriyor, kalıcı değil gibi olur olmaz yorumlar yapabiliyor. Bunun sebebi de çok açık ki bir ürünü bulan yada ülkemize getiren popüler olur birde onu kötüleyen. Biz bu yazımızda iyisiyle kötüsüyle objektif olarak ipek kirpik hakkında bilmedikleriniz ve yanlış bildiklerinizi düzelteceğiz.

İpek kirpik nedir?

ipek kirpik nedir? diye soranları duyar gibiyiz. ipek kirpik nedir? sorusuna verilecek en güzel yanıt ipekten yapılmış olan kirpiklerin, üst göz kapağındaki kirpiklerin diplerine tek tek yapıştırılması ile yapılan bir uygulamadır. Düz veya seyrek kirpiklere sahip kişilerin ya da cansız kirpiklere sahip kişilerin kurtarıcısı olan bir uygulama olmuştur. Öncelikle Kullanılan kirpikler tek tek kullanıcının kendi kirpiklerine özel medikal yapıştırıcılar aracılığıyla yapıştırılır. isterseniz 2D ve 3D kirpik de yaptırabilirsiniz tamamen size kalmış. Bu uygulama gözlere daha doğal bir görünüm kazandırıyor. İpek kirpik uygulamasında istediğiniz uzunluğu ve yoğunluğu seçebilirsiniz. Tercih size kalmış uzman eşliğinde karar vermeniz en doğrusu olacaktır. Kısacası ipek kirpik kimyasal olmayan medikal yapıştırılar ike kirpiklerinize ekleme yapılması işlemidir. İpek kirpikler hafiftir ve kirpikleriniz yada gözlerinizde ağrı ve ağırlık yapmaz. Yapıştırıcı kimyasal olmadığı için kirpik yada gözlerinize zarar vermez aksine kirpklerinizi güçlendirici etkisi vardır. ipek kirpik fiyatları hakkında bilgi verecek olursak, ipek kirpik fiyatları düşündüğünüz kadar pahalı değildir.  ipek kirpik fiyatları kirpiklerinizin seyreklik ve yoğunluğuna göre az biraz farklılık göstermektedir.

 

İpek Kirpik Bakımı

İpek Kirpik uygulaması yaptırmaya karar verdiniz ve bunu çevrenizdekilere söylediğinizde hemen size birtakım bilgiler aktarılmaya başlanacak, hatta siz biraz bunlardan tedirgin olup internette arama yapmaya başlayacaksınız. Sonuçta çok sayıda bilgisi olmayan fakat eline kalem alıp,” ben blog yazarım her şeyden anlarım” diyen birtakım kişilerin, ben gittim, şöyle oldu, böyle oldu gibi konu hakkındaki yazılarını okuyacaksınız. Yukarıda ipek kirpiğin hiç zararı olmadığını gerekçeleri ile açıkladık. Şimdi de İpek kirpik kullanım süresi ve bakımları hakkında konuşacağız. Bildiğiniz gibi kendi kirpiklerimiz günlük aktivitelerimize göre 1er 2şer dökülmektedir. Bazen gözümüzü kaşıdığımızda elimize gelir bazende kendiliğinden düşer ve göz altımızda durur birisi görür ve alır. Bu dökülmenin sebebi arkadan yeni gelen kirpiklerin öndekini düşürmesidir. İpek kirpikler çok sağlam ve dayanıklı ürünler olmasına rağmen kendi kirpiklerimize yapıştırıldığı için kirpiklerimizle birlikte zamanla dökülmektedir. İşte tam bu noktada görevi ipek kirpik bakımı üstleniyor. Kullanımınıza göre 30 ila 45 gün içinde bakıma gelerek, düşen kirpiklerin yerine gelen yeni kirpiklerinize kirpik ekleme işlemi yani ipek kirpik uygulaması yaptırabilirsiniz. Burada bakım dediğimiz şey aslında aynı işlemin daha az kirpik kullanılarak daha düşük maliyetle uygulanmasıdır.

İpek Kirpik Uygulaması zarar verir mi?

İpek Kirpik uygulaması yaptırdınız ve gözünüzde acı ve kirpik diplerinde ağrı hissediyorsanız, yaptırdığınız uygulamada sorun var demektir. Öncelikle kirpikler teknik bilgisi olmayan, bu işin uzmanı olamayan bir kişi tarafından uygulanmış olabilir. İkinci bir sebep kirpiklerin taşıyabileceğinden çok daha fazla kirpik takılmıştır. Bu özellikle volüme kirpik uygulamalarında sık görülür. Diğer bir sebepte kalitesiz yapıştırıcı ya da çok sert ucuz kirpik kullanılmıştır ya da kirpik diplerine yapıştırıcı bulaştırılmıştır. Eğer bunların hiçbiri yoksa kullanılan yapıştırıcıya karşı alerjiniz olabilir. Eğer alerjiniz varsa zaten bir, iki saat içinde göz aklarınızda kızarma ve ileri derecede kaşıntı başlayacaktır.

Bu durumların dışında İpek Kirpik uygulaması acıtmaz ve ağrı vermez

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir