Kalıcı Makyaj

7/24 makyajlı ve bakımlı görünmek için çözüm Mikropigmentasyon!

Kalıcı makyaj alanında son nokta olan mikropigmentasyon uygulaması, aslında doğal ve mineral boyaların, deri yüzeyinin 0.5 ila 0.7 mm altına tek kullanımlık steril iğnelerle  aşılanması işlemidir. Halk arasında dövme olarak kabul edilebilecek bu işlem ile kaştaki, göz çizgisindeki ve dudaktaki bazı ufak kusurlar kapatılıyor, şekil bozuklukları giderilebiliyor. Böylelikle kalıcı makyaj sayesinde 7 gün 24 saat genç bir görünüm kazanmak mümkün. Günümüzde özellikle uzun yıllar sonra kalın kaşların yeniden moda olmasından dolayı, kaşları için micropigmentasyon uygulamasını tercih eden kadınlar çoğunlukta. Üstelik şu an trend olan kalın kaşlar, çoğu kadına daha genç ve coşkulu bir yüz ifadesi verdiği de kesin!

Kimler Tercih etmeli?

Kalıcı makyaj genellikle yoğun iş hayatı,  ev ve aile sorumlulukları, çocuklar derken kendine pek fazla vakit ayıramayan bayanların tercih sebebi gibi görünse de, sanatçılar, sporcular, dudaklarının daha dolgun görünmesini isteyenler, kozmetiklere ve makyaj ürünlerine karşı hassas olanlar, seyrek kaş ve kirpiklere sahip kişiler, yüz ya da vücutlarında kalıcı bir beni olmasını isteyenler, doğuştan dudaklarında renk sorunu olanlar da bu uygulamadan yararlananlar arasında. Kalıcı makyajla gözlerini daha fazla belirginleştirmek isteyenler için kalıcı eye-liner kontürü çizimi gibi alternatifler de mevcut.

Ağrı, sızı olur mu?

Kalıcı makyaj uygulamamızı deneyen pek çok misafirimizin ortak görüşü, yapılan işlemin sadece hafif bir batma hissine yol açtığı ve gerçek bir acının yaşanmadığı yönündedir. Niz Nail Lounge’da acıyı hafifletmek için yüzeysel anestezik yağlar kullanılmaktadır.  İşlemin uygulanma süresi ise kişinin ciltteki nem oranına, yoğunluğuna ve elastikiyetine göre değişiyor.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Örneğin kaşlarınıza kontür yaptırıyorsanız, uzmanımız kalemle sizin isteğiniz doğrultusunda çizim yaparak, yapılacak kaşın şeklini belirliyor. Daha sonra, uygulama yapılacak anestezik yağlar sürülerek işlem sırasında ağrı yaşanmaması için bölgenin uyuşması bekleniyor. Sonrasında, tek kullanımlık mikro steril iğneler boya karışımına batırılarak, cilde uygulama yapılıyor. Ardından hazırlanmış taze renk, iğneler vasıtasıyla cildin üst tabakasına işleniyor.

Kalıcı Makyaj Uygulamasından Sonra Kesinlikle Yapılmaması Gerekenler

Uygulama sonrasında 48 saat boyunca işlem yapılan bölgenin yıkanmaması, suyla ya da herhangi başka bir sıvıyla temas etmemesi gerekiyor. Yedi gün boyunca da havuz, deniz ve saunadan uzak durmak şart. Uygulama sonrasında iki gün içinde bölgede oluşan kabuklar yaklaşık bir hafta içinde kendiliğinden dökülüyor. Oluşan kabuklar elle koparılırsa, renk boşlukları oluşabiliyor. Aynı şekilde solaryum seansları, cildinizi fazla kurutacağı için önerilmiyor. Şapka takmak, koruma faktörlü güneş kremi kullanmak, özellikle eye-liner uygulanmış gözlerde güneş gözlüğü takmak, dudaklara koruyucu sürmek gibi önlemler ise hem makyajın kalıcılığını artırıyor hem de cildi güneşin zararlı UV ışınlarından koruyor.

 

 

1 cevap
  1. Yağmur MUTLU
    Yağmur MUTLU says:

    Kalıcı makyaj uygulamalarındaki başarınızı, sosyal medya hesaplarınızdaki paylaşımlardan takip ederek izledim ve Sizi ziyarete geldiğimde ne kurumsal duruşunuzun yanında bir o kadar samimi olmanız, çalışanlarınızın ilgi ve işlerindeki bilgisi ile Kalıcı eyeliner, kalıcı kaş ve kalıcı dudak makyajımı yaptırdım. ince eleyip sık dokuyarak yaptığım tercihimin ne denli doğru olduğunu çevremdeki insanların yaptığı güzel yorumlar ile daha iyi anladım. kalıcı makyaj fiyatında %30 kalıcı dudak fiyatı %20 ve kalıcı eyeliner fiyatındada sanırım %30 indirim yapmıştınız. Kirpik lifting de yaptırmak istiyorum. Kirpik lifting fiyatı hakkında bilgi verir misiniz.

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir