manikür

Manikür

Manikür Nedir?

Manikür ile tırnaklarınızı güçlendirin. Bu yazımızda Manikür nedir ? sorunun cevabı ile Manikür çeşitlerinden en çok tercih edilen Sütlü Manikür, Spa Manikürü ve Sauna manikürü hakkında bildiler vereceğiz. Gün içinde sürekli ön planda olan ellerimiz, belirli aralıklarla bakıma ihtiyaç duyar. Şimdi gelelim Manikür Nedir ? sorusunun cevabına. Manıkur kadın/erkek ayrımı yapmadan toplumun büyük çoğunluğunun yaptırdığı bir kişisel bakım uygulamasıdır. Genellikle bayanların daha çok tercih ettiği bir uygulama gibi görünse de, Kişisel bakımına özen gösteren baylar da en az kadınlar kadar manikür yaptırıyorlar. Tırnak kenarında meydana gelen fazla etlerin alınıp, daha hoş bir görüntüye sahip olunması için farklı yöntemler ve isimler ile yapılan bir uygulamadır. Uygulama yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır ki bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

Bakımlı olmak kadın ve erkek ayrımı olmaksızın her insanın dikkat etmesi gereken bir durumdur. Bakımlı olmak çok geniş bir kavramdır ve Farklı terimler ile ifade edilebilmektedir. Temiz olmak, düzenli giyinmek, kıyafetlerin ütülü olması, diş, cilt, tırnak temizliği vb. bir çok kelime bakımlı olmak kavramı ile örtüşmektedir. Biz bu yazımızda kadınlar kadar erkeklerin de sıklıkla yaptırdığı tırnak bakımını kapsayan manikür uygulamasından bahsedeceğiz.

Ellerin bakımı sırasında tırnak dip ve kenarları ile el yüzeyinin daha iyi bir görüntüye sahip olmasını sağlayan uygulmaya manikür denir. Günümüzde bir çok kuaför, güzellik salonu, hatta saunalarda dahi bu uygulama vardır. Fakat bir çoğunda uygulamayı yapan personel serfitikası, tecrübesi olmayan kişilerden oluşmaktadır.

Niz Nail Lounge’da Sertifika sahibi, tüm eğitimlere katılmış ve eğitimlerini tamamlamış uzman kişilerce hizmet verilmektedir. müsteri yorumları bg

Manikür Çeşitleri

Hayatımız boyunca savunmasız olarak dış ortamda ellerimiz ile farkında olmadan birçok mikroba temas ederiz ve bunun sonucu olarak ellerimiz daha hızlı yıpranır. Ayrıca tırnaklarımızda ellerle yapılan işler kapsamında hem sağlıksız hem de kötü bir görüntü yakalayacağından manicure işlemine ihtiyaç duyulur. Manikur, el ve tırnak bakımının, temizliğinin derinlemesine yapıldığı bir işlem olarak bilinir. Yapılması için uzmanlık gerektiren bu işlemin yanlış uygulanmaları ya da derin et kesilmeleri sonucunda ellerde morarma, kan kaybına bağlı olarak uyuşma, etlerin kopması, damarların yırtılması gibi tehlikeli durumlar ortaya çıkabileceğinden dikkatle yapılması gerekmektedir. Manikür çeşitleri denildiğinde ilk aklımıza gelen alışılmış ve en çok tercih edilen Spa Manikürü olsa gerek. İsimleri farklı olsa da genellikle manikür uygulamasında yapılan işlemler birbirine yakındır.

SPA Manikürü

İhtiyacınıza göre yenileyici, detox ve sakinleştirici olmak üzere üzere üç çeşit kitten oluşur. Bu Kitlerden biri size özel olarak açılır ve dört aşamalı spa Manikür keyfiniz başlar. Eşsiz bir deneyim yaşamak istiyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Sauna Manikürü

Tek kullanımlık özel keratin eldivenleri ile tırnak diplerinize masaj yaparak elleriniz özel sauna eldivenlerinde bekletilir.  Bu sayede tekrardan su içerisinde dinlendirmeye ve yumuşatmaya gerek dahil kalmadan tırnak etlerini kolaylıkla temizlenir. Sonrasında portakal çubuğu ile itme yöntemi ve pens kullanarak tırnak etleriniz temizlenir.

Sütlü Manikür

E vitamini, tatlı badem ve jojoba yağından oluşan sütlü manikür suyumuz tırnaklarınızı besleyip tırnak etlerinizi yumuşattığı gibi eşsiz vanilya kokusu ile sizi baştan çıkaracaktır. Özel karışımda bekleyen elleriniz işlem için yumuşacık bir hale gelir, tırnak etleriniz temizlendikten sonra özel masajınız yapılır.