Protez Tırnak

Protez tırnak

Protez Tırnak tırnağınızın üstüne uygulanan yapay tırnaklara verilen isimdir, genellikle tırnaklarına şekil veremeyenler ve tırnakları geç uzayanlar için hazır bulunan uzun tırnaklar da diyebiliriz. Uygulama ile gerçek tırnağızın üzerine manikür işlemi yapıldıktan ve koruyucu maddeler içeren bir kaç işlemden sonra sonra yapılmaktadır. Uygulama finalde jel oje yada kalıcı oje ile tamamlanır.

Niz Nail Lounge protez tirnak uygulamamızda kullandığımız ürünler Avrupa’nın en iyi markalarıdır ve gerçek tırnağınıza zarar vermemektedir.

Protez tırnak uygulaması için herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmamaktadır. Düzenli olarak bakımları yapıldığı sürece kullanabilirsiniz. Aynı zamanda dilediğiniz vakitte kolayca çıkarılabilir. Bayanlar için çok kullanışlı olan bir protez tırnağınızın üzerine jel oje, kalıcı oje uygulaması yaptırarak her zaman ve her yerde kullanabileceğiniz ve oldukça şık görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Protez Tırnak Kullanımı

Protz tırnak kendi tırnağınızın üzerine uygulandığı için fazlalık gibi hissetmezsiniz. Tamamen doğal bir görünümü olan protez tırnağınıza oje bile sürebilirsiniz. Hatta dilediğiniz bir resim, renk ve desenden oluşan objeleri Nail art çalışması ile tırnağınıza uygulata bilirsiniz. Tırnak uzunluğunu isteğinize göre uzmanımızla birlikte kararlaştırabilir siniz. Pırotez tırnağınız şampuan, sabun gibi kimyasal maddelerden etkilenmemekte olup Niz Nail Lounge olarak kimyasal maddelere temas etmemesine özen göstermenizi öneriyoruz.

Kimler Protez Tırnak Yaptırabilir ?

  1. Tırnak yeme probleminiz var ise şüphesiz protez trnak uygulaması sizin için.
  2. Kırılgan tırnaklara sahip bayanlar da protez tırnak uygulamasını denemelidir.
  3. Protz Tırnk tırnak uzatmaya zaman bulamayan iş kadınları için ideal seçimdir.
  4. Müzik, dikiş gibi tırnakların yoğun olarak kullanılacağı işlerde çalışanların yaptırmasında bir sakınca yoktur..

 

Protez Tırnak Nasıl Çıkartılır ?

Protez tırnaklarından belli bir süre sonra sıkılanlar olabilir. Bunun gibi bir durumla karşılaştığınızda; Niz Nail Lounge olarak uzman ekibimiz ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Takma tırnak çıkarıldıktan sonra; tırnak yüzeyinde olan incelme kalıcı olmaz. Bunun sayesinde İncelen tırnak yüzeyi bir müddet sonra kendine gelir. Evde protez tırnak çıkarmak ve çözmek çok zordur. Bu işlem için üretilen bazı özel sıvılar bulunmaktadır. Kendiniz bu tırnakları çıkarmaya kalkarsanız; kalıcı sorunlarla karşılaşma ihtimali vardır. Tırnakların soyulmaması için bu müdehaleyi kendiniz değil uzmanlar tarafından yaptırın.

Protez Tırnak Çeşitleri

Jel tırnak; Bu yöntemde jel oje uygulanır. Bu yöntem en çok tercih edilen ve en dayanıklı yöntemlerden birisidir.

Bu jel sıvı üç farklı adım  ile uygulanır.Başlangıç olarak sürülen jel sıvı tırnağı sabitlemek için kullanılır. İkinci olarak daha kıvamlı bir jel sürülür. Sürülen bu jel ile tırnağa şekil verilir. Son olarak sürülen jel ile tırnağa son bir rötuş yapılır. Sürülen bu son jel ile tırnaklarınız daha ışıl ışıl görünür.

Akrilik tırnak; Özel bir toz ve özel bir sıvı ile yapılan protez tırnak uygulamasıdır. Bu uygulama ne yazık ki çok doğal görünmemektedir. Yapılışı ise Tırnak ucuna plastik olan tırnak yerleştirilir ve özel karışım ile tırnağın kalan kısmının doldurulur.

Biz Niz Nail Lounge olarak akrilik tırnak yapmıyoruz ve kullandığımız ürünlerin hiç birinde akrilik bulundurmuyoruz. Akrilik tırnak uygulamasını tavsiye etmiyoruz.